مزایای آسانسور هیدرولیکی

مزایای آسانسور هیدرولیکی

امروزه دو نوع آسانسور وجود دارد: آسانسور کششی و آسانسور هیدرولیکی .

در آسانسور کششی، الکتروموتور در قسمت فوقانی ساختمان نصب می‌شود و از طریق سیم بکسل، کابین را جابه‌جا می‌کند. ولی در آسانسور هیدرولیکی، یک پاوریونیت، روغن هیدرولیکی را از طریق شیلنگ فشار قوی به جک منتقل می‌کند و پیستون را به حرکت در می‌آورد و لذا کابین را جابه‌جا می‌کند.

در آسانسور کششی، محدودیتی در طول مسیر وجود ندارد ولی در آسانسور هیدرولیکی حداکثر طول مسیرحدود 22 متر است .با این وجود، درکشورهای پیشرفته، 70 درصد ساختمان‌های کم ارتفاع از آسانسورهیدرولیکی استفاده می‌کنند.


هیدروفرکو


مهمترین مزیت‌های آسانسور هیدرولیکی به شرح زیر می‌باشد:

1- افزایش ایمنی در برابر خطر سقوط کابین:

در آسانسور کششی، کابین بوسیله سیم بکسل معلق است و با پارگی آن ممکن است کابین سقوط کند ولی در آسانسور هیدرولیکی ، کابین چه هنگام حرکت چه هنگام توقف همیشه توسط جک نگه داشته می‌شود. در صورت نشتی روغن از پاوریونیت یا جک و یا پارگی شیلنگ، روغن به سرعت از سیستم خارج می‌شود و کابین سقوط می‌کند. در آسانسورهای هیدرولیکی به منظور پیشگیری از سقوط، تمهیداتی مانند شیرترکیدگی (راپچر والو) و پاراشوت درنظر گرفته شده است.

2- حرکت نرم و یکنواخت:

در آسانسور کششی، چه هنگام شروع به حرکت چه هنگام توقف، کمی شوک به کابین وارد می‌شود ولی درآسانسورهیدرولیکی، فشار روغن، پیستون را به آرامی حرکت می‌دهد که موجب حرکت نرم و یکنواخت هنگام شروع و یا توقف می‌شود.

3- حرکت بدون صدا:

در آسانسور کششی، هنگام عملکرد سیم بکسل ها صدا ایجاد می‌شود وحتی در قسمتهای مسکونی خارج از آسانسور نیز این صدا می‌پیچد. در صورتی که در آسانسور هیدرولیکی، حرکت نرم پیستون و جابجایی کابین هیچ صدایی ایجاد نمی‌کند.

4- توقف ملایم‌تر و هم‌تراز شدن کابین با سطح طبقات:

شیربرقی برای تنظیم سرعت بالا و پایین رفتن آسانسور استفاده می‌شود. با نصب برخی تجهیزات اضافی به شیربرقی می‌توان دقت تراز شدن با سطح طبقه را درحد میلیمتر بالا برد.

5- صرفه‌جویی در مصرف برق با موتور خاموش در حرکت رو به پایین:

در آسانسور هیدرولیکی، هنگام حرکت رو به بالا، الکتروموتورعمل می‌کند و ازطریق پمپی که به آن کوپله شده روغن را از طریق شیلنگ فشار قوی به درون سیلندر جک هیدرولیکی پمپاژ می‌کند و در نتیجه، پیستون به سمت بالا حرکت می‌کند. ولی هنگام حرکت رو به پایین، موتور خاموش است و فقط شیر تخلیه روغن عمل می‌کند و با تخلیه روغن، پیستون به سمت پایین حرکت می‌کند.

6- دسترسی سریع به موتورخانه هنگام بروز خرابی و یا حوادث:

در آسانسور هیدرولیکی، موتورخانه در پایین ترین طبقه و نزدیک به چاه آسانسور قرار دارد. در آسانسورهای هیدرولیکی اگر آسانسور دچار خرابی شود و یا ساختمان در معرض حوادث از جمله آتش سوزی و یا زلزله قرار گیرد، امکان تعمیرات و یا امداد و نجات به‌سهولت فراهم می‌شود.


هیدروفرکو


7- استفاده بهینه از فضای چاه آسانسور برای افزایش فضای کابین:

از آنجا که در آسانسور هیدرولیکی ، وزنه تعادل وجود ندارد لذا بهتر می‌توان از فضای چاه آسانسور استفاده نمود و کابین بزرگتری را درنظر گرفت. در صورتی که هنگام طراحی ساختمان، استفاده از آسانسور هیدرولیکی مورد تایید قرار گیرد لذا با توجه به حذف فضای وزنه تعادل می‌توان چاه آسانسور کوچکتری تعبیه نمود و به فضای مسکونی افزود.

8- حذف فضای موتورخانه در طبقه فوقانی و افزودن به فضای سکونی:

در آسانسور کششی، موتورخانه در طبقه فوقانی ساختمان است و فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد ولی در آسانسور هیدرولیکی، موتورخانه فضای به مراتب کوچکتری است و محدود به پاوریونیت و تابلو برق می‌شود.

9 - حذف بار اضافی از راس سازه و انتقال آن به کف چاه:

در آسانسور کششی، موتورخانه در طبقه فوقانی ساختمان است و بار اضافی به سازه تحمیل می‌کند ولی در آسانسور هیدرولیکی ، موتورخانه در پایین‌ترین طبقه و در کنار چاه آسانسور مستقر می‌شود.

10- کاهش گرمای محیط موتورخانه از طریق خنک شدن الکتروموتور توسط روغن:

در آسانسورهای کششی، الکتروموتور از نوع هواخنک است و با کار کردن مداوم، فضای موتورخانه گرم می‌شود. در صورتی که در آسانسورهای هیدرولیکی، الکتروموتور، غوطه ور در روغن است و توسط آن خنک می‌شود.


هیدروفرکو


11- امکان تنظیم سرعت تا 1 متر بر ثانیه:

در آسانسورهای هیدرولیکی این کار بوسیله شیر کنترل هیدرولیکی انجام می‌شود که به مراتب کم هزینه ترو ایمن تراز آسانسورهای VVVF است.

12- برخورداری از سیستم ایمنی ترمز اضطراری با استفاده از شیر ترکیدگی (راپچروالو):

در آسانسورهای هیدرولیکی در صورتی که شیلنگ فشارقوی بترکد و یا اینکه پاوریونیت و یا جک دچار نشتی روغن شوند روغن به سرعت از سیستم هیدرولیکی تخلیه می‌شود و پیستون و کابین به سرعت پایین می‌آیند بنابراین برای پیشگیری از سقوط، یک شیر یک طرفه موسوم به شیر ترکیدگی (راپچروالو) طراحی شده که با عملکرد خود مانع خروج روغن می‌شود و سیستم حرکت متوقف می‌گردد. با استفاده از مکانیزم راپچروالو می‌توان گاورنر را در سیستم جک مستقیم حذف کرد.

ایران بالابر

در حال حاضر گالری تصاویر برای این محصول قرار نگرفته است.